ZPW-25B поставува таблета притиснете машина за правење Леќата коцки

ZPW-25B поставува таблета притиснете машина за правење Леќата коцки

Брзо descroption


 • Функција: бонбони коцка пати завиткување машина
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Датум на испорака: 35 работни дена
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали          
  состојба: нови Место  на потекло: Шангај,  Кина  (континентална) Бренд име: ZMD
  тип: Ротациони  таблета печат Напон 220V / 380V Потврдување: ISO9001
  материјал: нерѓосувачки челик димензии: 920 * 890 * 1540 mm    
  По-продажба на  услуги, ако:   Инженери  на располагање на услуга       

  Опис на производот

  Таблета Прес машина
  модел ЗП WB-19D
  умира 19 колекции
  Max.pressure 100kn
  Макс. Дијаметар на маса 40мм
  Макс. Длабочина на пополнување 25мм
  Max.Thickness од табелата 12m
  бедем брзина 18r / min
  капацитет за производство на 20520pc / h
  моќност на мотор 3kw

   

  Карактеристика на опрема 

  1.Easy за инсталација, користење и одржување. 
  Материјал машина тело е од нерѓосувачки челик со висок квалитет.
  Контрола на копчиња користењето на машината што ја прави esay машина за употреба и заштеда на трудот. 
  2.Automatically ротира стил.
  Брзината на плочата, длабочината на пополнување материјал и дебелината на таблетите може да се прилагоди. Капацитетот може да се прилагоди вашата волја. 
  3.Excellent перформанси, висока ефикасност и голема продуктивност.
  Максимум капацитет на оваа машина може да биде 54000pcs / h, што значи дека може да се врати на вашите трошоци на кратко време и да се направи профит наскоро. 
  4.Large притисок и висока прецизност.
  Најголемиот притисок до 100kn, најголемиот дијаметар на таблети до 40mm, што значи дека Бујон коцки или други коцки направени од страна на нашите таблета притиснете машина се со одличен квалитет. Како резултат на тоа, можете да победи љубовта вашите сопствени и да ги прошират пазарот многу брзо. 
  Загадувањето 5.No, без губење на суровина.
  Машината може да се совпаѓа со прав апсорпција кутија, која може да го апсорбира прашина генерирани од страна на машината, а потоа на прашина може да се рециклираат. 

  Карактеристика на нашите услуги
  1) Ние може да обезбеди сите услуги за инсталација, пуштање во работа и обука.
  2) Ние може да обезбеди на производството на технологија за нашите клиенти, како на формула
  3) една година гаранција

  Детални слики
  Бујонски коцка таблета притиснете машина Австралија делови
  Име : гравитација снабдување со корпа
  Материјал : нерѓосувачки челик
  Карактеристики : Специјален дизајн за постојано прав тече во калап. Тоа може да се синхронизираат со бедем мотор за подобри перформанси. Материјал проток контролирани од страна на ротирачки вентил.

  SFE

  Бујонски коцка таблета притиснете машина Австралија делови
  Име : Плочата 
  Материјал : нерѓосувачки челик 304
  Карактеристики: брзината на вртење на плочата се подесува со VF објект преку копчето во електричен панел. Дебелина притисок и работа под притисок може да се прилагоди од страна посочи насоката на рака воланот.

  saefseg
  Пакување и испорака
  • Стандардна извоз дрвена кутија за пакување

  sssss1 sssss2 sssss3

  Најчесто поставувани прашања
  1. Може вашата машина ги задоволи нашите потреби добро?
  Ние ќе ви даде предлог според вашите специфични потреби. Секоја машина е прилагодено за да ги задоволат вашите потреби и.
  2.How можеме да бидете сигурни за квалитетот на машината откако ќе се стави на ред?
  Пред испорака, ние ќе ви испратиме на слики и видеа за да се провери квалитетот, и, исто така, може да се организира за квалитет проверка од страна на себе или со вашите контакти во третиот организација инспекција партија.
  3. Ние се плашат дека нема да ни ги испратите на машината, по што ќе се испрати пари?
  Ве молиме имајте предвид нашите погоре бизнис лиценца и сертификат. И ако не ни веруваат, тогаш можеме да го користиме alibaba услуга за обезбедување на трговија или плаќање од страна на МЗ, гарантира вашите пари.
  4. Зошто треба да се избере вашата компанија?
  бидејќи ние сме најдобар во оваа област, и ние исто така имаме сопствена фабрика во producting Бујон коцки, ние може да ви даде најдобри помош на технологијата
  повеќе 5.Need машини детали или видео?
  Ве молиме да не контактирате директно


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !